Hakkımızda

 

     İzmir yolundan Bursa şehir merkezine gelmeden Orhaneli yoluna dönünce birkaç kilometre sonra, şimdiki ismi Gümüştepe olan yeşillikler içindeki tarihi Misi köyüne geleceksiniz. İçinden geçen çayda paçalarınızı sıvayıp kahvaltınızı yapabildiğiniz bu köyden çıkıp Dağyenice yolu üzerinde 1,5 km gittikten sonra, dört yanı organik ceviz ağaçları ve aralarında yaz kış çayır otları bulunan eşsiz Bursa manzaralı doğal yaşamın ortasındaki arazilerimizde serbestçe dolaşan tavuklarımızı göreceksiniz.

Organik yemlerle beslenen ve otlanan mutlu tavuklarımızı özellikle ufak çocuklarınızla birlikte ziyaret edebilmeniz, sağlıklı yumurtalarını taze taze kendi ellerinizle toplayabilmeniz için özel olarak tasarlanmış kümesimize ve işletmemize siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

 

 •       Yumurtacı tavukların geniş bir arazide gezinme, güneşlenme ve otlayabilmeleri, üretilen yumurtaların kolesterol miktarını azalttığı, omega 3 ve omega 6 seviyelerini üç kat yükselttiği, A vitamini seviyelerini %40, E vitamini seviyelerini ise 2 kata kadar arttırdığı çeşitli Üniversite araştırma sonuçları ile belirlenmiştir.

 •     İşletmemizin şehirden uzak ve yüksek bir konumda olması ve açık alanlarında tavuklarımızın otlayabilecekleri çeşitli organik bitkilerin yetiştirilmesine elverişli bir bölgede olması en büyük avantajımızdır.

 • İşletmemizde şu anda 3.000 adet tavuk bulunmaktadır.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 • Güzel Organik Yumurtalarını Almak için 7 Neden

  1- Tavuklarımıza herhangi bir ilaç uygulaması yapılmadığından yumurtalarımızda antibiyotik yoktur.
  2- Tavuklarımız, Pestisit, Herbisit ve Fungusit gibi zirai ilaçlama yapılmayan bir alanda yetiştirilmektedir.
  3- Tavuklarımız, içinde GDO bulunmayan ve tümü organik mısır, buğday, soya, ayçiçek, yonca, kırmızı biber, keten tohumu ve kekik ile beslenmektedir.
  4- İşletmemiz, uluslararası kabul gören, hayvan haklarına ve hayvan refahına uygun bir yetiştirme şekli ile tavuklarımızın serbest dolaşımını sağlamaktadır.
  5- Yumurtalarımız hepimizin yaşadığı çevreye duyarlı ve koruyucu bir üretim şekli ile üretilmektedir.
  6- Güzel organik yumurtalar diğer gıdalara göre benzersiz besin maddeleri dengesi içerir. (Daha çok A, D ve E vitamini, Omega 3 Yağ asitleri ile yüksek seviyede Lutein ve Zeaxanthin ile çok daha az kolesterol ve daha az doymuş yağ)
  7-İşletmemiz Ulusal Salmonella hastalığı kontrol Programına (USKP) dahildir.

SERTİFİKA ve ANALİZ RAPORLARIMIZ

Organik Yem Sertifikası
GDO ANALİZ TEST SONUÇLARI
Organik Hammadde Sertifikası
Organik Tarım Sertifikası
İşletme Onay Belgesi
İşletme Kayıt Belgesi
Zirai ilaç analiz raporu 1
Zirai ilaç analiz raporu 2
Zirai ilaç analiz raporu 3

Neden Organik Yumurta

En Sevdiklerinizin Sağlığı İçin

        Hayvan refahına uygun barınma ve serbest gezinme alanlarında özgürce dolaşan tavuklarımızın   

Antibiyotik kullanmadan yapılan üretimini seçin.

Her hangi bir kimyasal gübre kullanılmadan yetiştirilmiş hammaddelerle beslenmiş tavukların yumurtalarını seçin,  

GDO' lu ürünler, sentetik katkılar ve hayvansal yan ürünler ile beslemeye izin verilmeyen Organik yetiştirilmiş yumurtalarımızı seçin.

Ambalajlı, etiketinde organik logosu olan ve üzerinde 0 yetiştirme kod no'su olan Güzel organik yumurtaları seçin.

 

.